Hlavná stránka Kontakt Mapa stránok

Očkovanie.org

Vaše zdravie. Vaša rodina. Vaša voľba.

Prečo môžeme rozhodovať o štáte, ale nie o vlastnom zdraví a zdraví svojich detí?
Je medicína na takej vysokej úrovni, aby mohla rozhodovať o nás bez nás?
Sú zodpovedné autority skutočne zodpovedné?

MMR vakcína a diabetes mellitus 1. typu

príbeh dvojročnej Marušky

Pani Mária Hudáková nám poslala príbeh svojej dvojročnej dcérky:

"Moja len dvojročná dcéra Maruška dostala po očkovaní trojkombináciou PRIORIX (MMR vakcína - rubeola, mums, osýpky) autoimunitnú cukrovku. Šarža vakcíny A69C8129A.

Očkovaná bola 12. februára 2008. Po očkovaní mala v noci párkrát zvýšenú teplotu, čomu som vtedy neprikladala veľký význam. Potom mala opakovane zvýšenú teplotu okolo 38C bez nejakých príznakov infekcie alebo silnej virózy. Viackrát som s týmto aj navštívila lekára, ale vždy len vyhlásil, že je to nejaká viróza. Teplota zakaždým za dva dni odznela.

Už v apríli som si všimla, že Maruška začala byť unavená a zaspala aj na zemi, okolo desiatej-jedenástej. Dovtedy veľmi šikovné dieťa začalo byť lenivé a zamamkané, prestala chcieť chodiť po schodoch, jazdiť na trojkolke, stále chcela byť na rukách. Toho času Maruška bola ešte stále plne kojená aj 5-krát denne; s kojením sme prestali až keď mala zistenú DM1 (diabetes mellitus 1. typu) v januári 2009, keďže cukor v materskom mlieku príliš ovplyvňoval jej glykémiu. Okrem únavy sa Maruška veľa potila a mala chuť na sladké, a nechcela jesť normálne jedlo. Niekedy, keď mala opäť teplotu, celý deň som s ňou presedela na gauči, a cicala materské mlieko a nejedla nič iné. Zakaždým to ale prešlo a stále som tomu neprikladala veľkú pozornosť.

3. augusta 2008, pred jej druhými narodeninami, sme boli hospitalizovaní na Kramároch s DM1, keď som náhodne namerala v jej moči cukor. Mali sme opäť teplotu do 38C a zase bez potiaží; myslela som si, že možno infekcia močového mechúra a od tohto dňa je náš život naruby. Maruške pichám trikrát denne inzulín, držíme dietu; je veľmi nervózna, pretože jej musím aj odopierať stravu, aby sme dodržali dietu. Ešte nechápe, že nemôže zjesť napr. viac ryže, hoci má na to chuť. So sladkosťami to celkom skoro pochopila, horšie je to s jedlom."

Pani Hudáková tiež píše:

"27. marca 2009 som sa na pozvanie dietnej sestry z DFN na Kramároch, pani Mgr. Szabovej, zúčastnila stretnutia mamičiek malých diabetických detí, aby sme si vymenili skúsenosti. Začali sme asi ako každý z nás k DM1 prišiel. Boli sme tam štyri a na prekvapenie každá povedala, že jej dieťa to dostalo po očkovaní! Najviac ma zaujal prípad mamičky, ktorá sa v čakárni diabetológie stretla s pani, s ktorou spolu ležali na izbe pôrodnice v Ružinove a spolu sa im narodili deti - obe v rovnakom období dostali diabetes! Sama povedala - toto nie je náhoda.

Ak si dobre pamätám info od MUDr. Baráka z detskeho diacentra na Kramároch, ročne majú v SR 200 novozistených DM1 u detí do 18 rokov, takže vznik takejto náhody je asi ako vyhrať športku. Najviac ma však na tomto dni dorazilo, keď som prišla z tohto stretnutia domov a zapla dámsky magazín na STV 1, a v ňom bol hosťom MUDr. Staník z detskeho diacentra DFN na Kramároch a rozprával o DM1 - cukrovke. Dostal telefonickú otázku, či očkovanie môže spustiť DM1. Absolútne to poprel! Svoje pocity v tejto chvíli radšej nevyjadrujem. Prosím uverejnite náš prípad. Kľudne uveďte aj moje meno. Naša pediatrička tento prípad nahlásila, zatiaľ ma nikto v tejto veci nekontaktoval."

26. apríl 2009