Hlavná stránka Kontakt Mapa stránok

Očkovanie.org

Vaše zdravie. Vaša rodina. Vaša voľba.

Prečo môžeme rozhodovať o štáte, ale nie o vlastnom zdraví a zdraví svojich detí?
Je medicína na takej vysokej úrovni, aby mohla rozhodovať o nás bez nás?
Sú zodpovedné autority skutočne zodpovedné?

Problémy po očkovaní Prevenarom

vakcínou proti pneumokokom

Pani Eva Polaková z Novej Dubnice sa s nami podelila o svoje skúsenosti s očkovaním:

"Dobrý deň, reagujem na vašu výzvu ohľadne očkovania - vakcínou Prevenar. Je smutné, že som sa nikdy predtým o očkovanie a jeho negatívne vplyvy nezaujímala a dcéru (10 mesiacov) som si dala zaočkovať iba na "dobrú radu" obvodnej detskej lekárky. Reakcia na očkovanie bola zúfalá! Absolvovali sme v poradí tretie očkovanie, prvé dve prebehli v kľude, možno s trošku zvýšenou teplotou, ale toto tretie očkovanie nám DALO ZABRAŤ!

Teploty nám 3 dni neklesli pod hodnotu 39, kašovité hnačky nás trápili ešte ďalšie dva dni, o nechutenstve a odmietaní akéhokoľvek nápoja ani nehovoriac. A na záver, aby sme sa netešili, sa dcére vyhodili na celom trupe - vpredu aj vzadu - a na celej hlavičke červené fľaky, ktoré boli na tvári najhoršie! A zabudla som na apatické chovanie inak aktívnej slečny, ktorá sa týžden neusmiala, zo sna plakala a nezaujali ju ani najobľúbenejšie hračky či pokusy o šantenie s milovaným tatinom. Až tento stav ma donútil začať pátrať na nete...a to, čo čítam, mi naháňa hrôzu a hlavne smútok! Prečo sme, vrátane mňa, tak málo informovaní a prečo tak bezhlavo veríme lekárom?!

Na margo tohto napíšem ešte reakciu detskej lekárky: vo štvrtok prebehlo očkovanie - už večer sme vedeli, že je zle, malá zostala horúca, iba sa túlila, nič ju nebavilo, ale spať nemohla, bola priveľmi nervózna. Celú noc preplakala a strhávala sa zo sna. Ráno som bežala k lekárke, ktorá mi cez plece oznámila, že je to bežná reakcia, mám jej dať čípky od teploty a za pár dní je pokoj. Nebol. Celý víkend sme doslovne pretrpeli v horúčkach a plači - vresku - čípok zaberal na cca 30min, inak boli teploty stále vyššie ako 39 stupňov. V pondelok som hned bežala k našej lekárke, ale samozrejme - dovolenka. Zastupujúca lekárka mi od stola oznámila, že to nič nie je, iba nejaká alergická reakcia - zabudla som, to už sme mali aj tie fľaky - a že zrejme zle reaguje na tie čípky. Napísala nám recept na Fenistil - a hotovo. Malá začala vykašliavať, akoby fajčila 30 cigariet denne, ale lekárke sa to zdá OK. Neviem, možno som len priveľmi precitlivelá, ale jej prístup a moje novonadobudnuté informácie mi naháňajú hrôzu!

Dnes je týžden od očkovania a stav našej dcéry je nasledovný - vyrážky sú nevýrazné, ale sú, stolica sa začína upravovať, nápoje pijeme minimálne, z toho vyplýva že počet mokrých plienok je minimálny, začali sme trošku jesť, ale oproti pôvodnému stavu tak cca 50-60%, náladu máme stále na bode mrazu, a dieťa, ktoré doteraz vlastne ešte neplakalo, teraz plače v podstate non-stop, vo dne, a aj v noci - zo sna. Ja len dúfam, že je to naozaj iba stav prechodný. Ostatným mamičkám želám oveľa viac zdravia a šťastia! EP"

7. august 2009